Назад
Назад
Успішне вживлення Straumann® TLX на першому нижньому молярі — 1 рік спостереження
Імплантологія
17 червня

Успішне вживлення імплантату Straumann TLX на місці першого нижнього моляра та негайне відновлення функціональності у новому клінічному кейсі від доктора Лоуренса Сворта з Південної Африки. 

Дізнайтесь, як працювати з TLX у новій статті на Impulse Play. 

Первинна ситуація

До лікаря звернувся 68-річний пацієнт, без шкідливих звичок, з контрольованим діабетом ІІ типу.

В минулому у пацієнта був позитивний досвід імплантації зубів. 

Але цього разу пацієнт звернувся зі скаргами на зуб, який перебував у безнадійному стані із всіма показами на видалення та вживлення імплантату — як варіант лікування.

Лікар з пацієнтом обговорили різні можливості лікування:

  • видалення, загоєння та традиційне вживлення імплантату.
  • видалення та негайне вживлення із подальшим традиційним загоєнням і вже тоді постійним протезом.
  • видалення, вживлення імплантату та негайне функціональне навантаження імплантату.

Для цього випадку, з огляду на загальний стан організму, було прийнято рішення застосувати коронку із негайною функціональністю, але тимчасовими матеріалами для загоювання, щоб впевнитися, що загальний стан організму не вплинув на процес загоєння та контур м'яких тканин перед початком встановлення постійної коронки.

Після детального обговорення, пацієнт обрав третє рішення. Всі параметри були на користь обраного варіанту лікування.

План лікування

Після детальної оцінки анатомічної будови ротової порожнини пацієнта за допомогою панорамного рентгенівського знімку та комп'ютерної томографії, стало можливим перевірити ідеальний стан міжкореневої перегородки, що дозволило застосувати такий  план лікування:

  • мінімально-травматичне видалення зуба
  • негайне вживлення імплантату (Straumann® TLX®, Ø3.75 x 12 mm)
  • інтраоральне сканування
  • розробка тимчасової коронки та процес підпилювання в стоматологічному кріслі
  • традиційна коронка із негайною функціональністю
  • постійна коронка після досягнення повного загоєння м'яких тканин та остеоінтеграції.

 

Процедура хірургічного втручання

Хірургічне втручання було проведено зі знеболенням при збереженні свідомості та місцевою анестезією, з дотриманням всіх вимог стерильності.

Для підтримання ясен та навколишніх стінок в найкращому збереженому стані, був обраний мінімально-травматичний підхід до видалення без застосування процедури відкидання клаптя шляхом розділення коренів у різних напрямках.

Щоб не спричинити будь-якого травмування, навіть слиновідсмоктувачем на між’ясневому бугорочку чи будь-якій м'якій тканині, було вжито додаткових заходів безпеки. Навколо суміжних зубів було натягнуто простий ортодонтичний еластичний ретейнер, щоб розмежувати краї буккальної та лінгвальної червоної зони, які не можна було зачепити та пошкодити.

 

Стало можливим перевірити наявність твердої міжкореневої перегородки, і більше розширити межі верхівки кореня зуба для центральної остеотомії. Препарація лунки для імплантату розпочалася з використання голкового свердла зі швидкістю 800 обертів за хвилину, і потім продовжувалося свердлами з діаметром 2.2 мм та 2.8 мм.

Імплант було вживлено з використанням реверсивного ключа та динамометричного ключа, досягнувши бажаної кінцевої позиції при торку до 50 Нсм. Потім було проведено аугментацію лунок за допомогою кісткового замінника тваринного походження, метод a-PRF і далі було накладено шви, щоб знерухомити a-PRF аплікацію, зі встановленням 3 мм загоюючого абатменту.

 

Пацієнт під час хірургічного втручання також отримав 4 мг Дексаметазону внутрішньовенно та пройшов стандартне післяопераційне спостереження із застосуванням анальгетиків, полосканням ротової порожнини хлоргексидином та прийомом антибіотику протягом 5 днів.

Процедура протезування

Пацієнта було скеровано до ортопеда. Технічна робота із підготовки негайного протезу виконувалася відповідного до цифрового протоколу, що включав в себе інтраоарльне сканування (IOS; TRIOS Pod, 3Shape, Копенгаген, Данія) та обробку за допомогою CAD/CAM з використанням Straumann CARES® Digital Solutions (Dental Wings, Монреаль, Канада).

Коронка PMMA була відшліфована та зацементована на напередвиготовлений титановий абатмент (Variobase®, Institute Straumann AG, Базель, Швейцарія). Через декілька годин пацієнт покидав клініку із функціональним негайним імлантатом, який було вживлено на тимчасову конструкцію, закріплену на гвинтах.

Але потім почали діяти карантинні обмеження через COVID-19, тому повторний візит до клініки був відкладений на кілька днів.

Після повернення пацієнта, постійна коронка була підготовлена на основі іншого інтраорального сканування, щоб записати контури всіх ясен після завершення періоду загоєння.

Повністю монолітна цирконієва коронка була відшліфована та зацементована на Variobase® 5 мм х АН 6 мм та встановлена належним чином із перевіркою оклюзійних та контактних точок. Доступ до гвинта був належним чином закритий тейпом Teflon та фотополімерною пломбою.

Результат лікування

З клінічної точки зору, негайне вживлення та функціонування було добре виражене, як це може бути доведено станом ясневих країв, загальним самопочуттям та рівнем кісткового гребеня впродовж всієї фази загоєння.

Пацієнт залишився задоволеним результатом з огляду на рівень жувальної функції та естетики.

Беручи до уваги, обмеження, що не дозволили пацієнту зробити декілька візитів до лікаря та можливість отримати постійну конструкцію, відразу після хірургічного втручання, досвід негайного навантаження при вживленні імплантатів став для нього важливою перевагою у лікуванні.

А що ви думаєте про це?


Згорнути
Розгорнути
123
Ой, згадав!