Назад
Назад
Ідеальне поєднання: сканер 3Shape & імплантати Straumann
Імплантологія
19 січня

До стоматолога та доктора Хан Чой звернувся 26-річний пацієнт із травматичним пошкодженням 11 зуба: перелом шийки свого кореня.

Під час детального огляду лікар відмітив, що зуб не підлягав відновленню. Тому було прийнято рішення про встановлення імплантату.

План лікування

На початку лікування були зроблені клінічних фото, інтраоральне сканування та конусно-променева комп'ютерна томографія. 

Крім ясневої лінії, у пацієнта була середня лінія усмішки, яка показувала більшу частину центральних різців та сосочок. Також лікарі виявили товстий шар кератинізованої слизової оболонки лабіально, середній біотип, без втрати архітектури м'яких тканин.  

Лікарі провели цифрове планування за допомогою Implant Studio (3Shape). Пацієнт виявився хорошим кандидатом для негайного встановлення імпланту та протезування тимчасовою коронкою. Процес планування розпочався з перенесення даних комп’ютерної томографії та інтраорального сканування, які згодом з’єднали.

На початку лікування зуб 11 було віртуально видалено та розроблено нову коронку. А лікар запланував встановлення імплантату. Після проведення цифрового планування було виготовлено хірургічний шаблон. 

Хірургічне втручання

Хірургічне втручання провели під дією внутрішньовенної седації та лінолевої кислоти. Клапоть не піднімали, зуб видалили атравматично.

Повністю навігаційну процедуру остеотомії та встановлення імплантату провели із застосуванням 3D надрукованого хірургічного шаблону та навігаційного набору для імплантації. Імплантант досягнув хорошої первинної стійкості (>35 Нсм) та показника стійкості імплантанту 72, що відповідало вимогам негайної тимчасової реабілітації. Щілину заповнили кістковим матеріалом Xenograft. Мембрану не застосовували, щоб уникнути маніпуляцій з м'якими тканинами, оскільки надріз чи тунелювання могли призвести до небажаної втрати м'яких тканин.

Сканування

Передопераційні скани, які містили дугу верхньої щелепи та скани прикусу нижньої щелепи, перенесли в новий кейс. Це дуже необхідний етап, оскільки він виключає потребу пересканування протилежної дуги та прикусу. 

Стосовно скану верхньої щелепи: зона може бути легко обрізана та просканована поверх існуючого скану. Під кінець, було виконано скан профілю прорізування імплантату. 

Для негайної тимчасової коронки надзвичайно важливо зробити незначний недоконтуринг під’ясневої тканини, щоб залишити певний простір для ясен, які мають рости та ставати товщими. Надмірного контурингу, навпаки, потрібно уникати, оскільки він може виштовхати ясна та, ймовірно, спричинить стоншення ясен та їх рецесію в майбутньому.

Тож цифровий скан абатмент було розміщено для запису фінального скану, а кейс було передано до лабораторії через систему 3Shape

Після завершення процесу сканування, на імплантат було встановлено формувач ясен.

Встановлення тимчасової коронки

Відфрезерована тимчасова PMMA коронка на гвинтову фіксацію була встановлена через 2 години після операційного втручання та закріплена динамометричним ключем з контролем торку до 20 Нсм. Гвинтову шахту було покрито тейпом Teflon, а отвір закрито композитом. Тимчасову коронку вивели з оклюзійного контакту на, щонайменше, 1 мм.Встановлення постійної коронки

Через три місяці після проведення втручання була виготовлена фінальна багатошарова цирконієва коронка та досягнуто бажаного естетичного результату.

Даним кейсом лікар продемонстрував простий випадок негайного встановлення імпланту та негайного відновлення за допомогою тимчасової коронки, що включає повністю цифровий протокол та, відповідно, немодальний підхід. Такий протокол передбачає точне передопераційне планування, проведення оперативного втручання із застосуванням надрукованого 3D хірургічного шаблону, точного сканування м'яких тканин та імпланту, встановлення негайного тимчасового протезу в той самий день. Результат лікування був відмінний та повністю задовольнив естетичні очікування пацієнта.

Клінічні переваги:

- точне передопераційне планування

- швидкий та точний цифровий відбиток післяопераційних м'яких тканин та імпланту

- можливість передати дані до лабораторії через систему 3Shape

- цифрова розробка та фрезерування тимчасової PMMA коронки

- мінімальне проведення часу в кабінеті стоматолога у порівнянні з традиційним підходом виготовлення тимчасового протезу


Згорнути
Розгорнути

Схожі публікації

123
Ой, згадав!