Назад
Назад
Використання цифрового протоколу для негайного встановлення імплантів
Digital
19 січня

26-річний пацієнт звернувся із травматичним пошкодженням 11 зуба: перелом шийки свого кореня. Зуб не підлягав відновленню. Тому чоловік звернувся до клініки та стоматолога Д-р Хан Чой з проханням про встановлення імпланту. (зображення 1)1

План лікування

На початку лікування було зроблено серію клінічних фото, IOS, конусно-променеву комп'ютерну томографію. 

У пацієнта була середня лінія усмішки, яка показувала більшу частину центральних різців та сосочок, крім ясневої лінії. Було виявлено товстий шар кератинизованої слизової оболонки лабіально, біотип було визначено як середній, без втрати архітектури м'яких тканин.  

Лікарями було проведено цифрове планування за допомогою Implant Studio (3Shape). Пацієнт виявився хорошим кандидатом для негайного встановлення імпланту та протезування тимчасовою коронкою. Процес планування розпочався з перенесення даних конусно-променевої комп'ютерної томографії та IOS (інтраоральний сканер 3Shape TRIOS), які згодом з'єднали. 

Зуб 11 було віртуально видалено та розроблено нову коронку. 

Таким чином було заплановано використати зубний імплант: зображення 2, 3, 4.

2

3

4

Після проведення цифрового планування було виготовлено хірургічний шаблон. 

Лікування

1. Хірургічне втручання

Хірургічне втручання було проведено під дією внутрівенної седації та лінолевої кислоти. Клапоть не піднімали та зуб було видалено атравматично. Повністю навігаційна процедура остеотомії та встановлення імпланту була проведена із застосуванням 3D надрукованого хірургічного шаблону та навігаційного набору. Імплант досягнув хорошої Первинної Стійкості (>35 Нсм) та Показника Стійкості Імпланта 72, що відповідало вимогам негайної тимчасової коронки. Щілина була заповнена препаратом Xenograft. Мембрану не застосовували, щоб уникнути маніпуляцій з м'якими тканинами, оскільки надріз чи тунелювання могло призвести до небажаної втрати м'яких тканин. (зображення 5, 6, 7)

5

6

7

2. Сканування

Передопераційні скани, які містили дугу верхньої щелепи, скани прикусу нижньої щелепи були перенесені в новий кейс. Це дуже необхідний етап, оскільки він виключає потребу пересканування протилежної дуги та прикусу. 

Стосовно скану верхньої щелепи: зона може бути легко обрізана та просканована поверх існуючого скану. Під кінець, було виконано скан профілю прорізування імпланту. 

Для негайної тимчасової коронки надзвичайно важливо зробити незначний недоконтуринг під’ясневої тканини, щоб залишити певний простір для ясен, які мають рости та ставати товщими. Надмірного контурингу, навпаки, потрібно уникати, оскільки він може виштовхати ясна та, ймовірно, спричинить стоншення ясен та їх рецесію в майбутньому. Також цифровий скан абатмент було розміщено для запису фінального скану, а кейс було передано до лабораторії через систему 3Shape

Після завершення процесу сканування, на імплант було встановлено загоюючий абатмент. (зображення 8, 9)

8

9

3. Встановлення тимчасової коронки

Відфрезерована тимчасова PMMA коронка на гвинтах була встановлена через 2 години після операційного втручання та закріплена динамометричним ключем з контролем торку до 20 Нсм. Протезний гвинт було покрито тейпом Teflon та отвір закрито композитом. 

Тимчасова коронка була вивільнена від оклюзійного контакту на, щонайменше, 1 мм. (зображення 10, 11) 10

11

4. Встановлення постійної коронки

Через три місяці після проведення втручання, була виготовлена фінальна багатошарова цирконієва коронка. Було досягнуто бажаного естетичного результату. (зображення 12)

12

Даним кейсом лікар продемонстрував простий випадок негайного встановлення імпланту та негайного відновлення за допомогою тимчасової коронки, що включає повністю цифровий протокол та, відповідно, немодальний підхід. Такий протокол передбачає точне передопераційне планування, проведення оперативного втручання із застосуванням надрукованого в 3D хірургічного шаблону, точного сканування м'яких тканин та імпланту, встановлення негайного тимчасового протезу в той самий день. Результат лікування був відмінний та повністю задовольнив естетичні очікування пацієнта.

Клінічні переваги:

- точне передопераційне планування

- швидкий та точний цифровий відбиток післяопераційних м'яких тканин та імпланту

- можливість передати дані до лабораторії через систему 3Shape

- цифрова розробка та фрезерування тимчасової PMMA коронки

- мінімальне проведення часу в кабінеті стоматолога у порівнянні з традиційним підходом виготовлення тимчасового протезу


Згорнути
Розгорнути

Схожі публікації

123
Ой, згадав!