Назад
Назад
Нехірургічна регенерація — 25 років застосування препарату Straumann Emdogain
Імплантологія
03 грудня

Що переконало досвідченого стоматолога Мін-Янг Кіма застосовувати EMDOGAIN Відповідь знайдете в цій в статті.

В цій статті стоматолог розповідає про свій багаторічний досвід роботи з Emdogain®, який випробовується та тестується в галузі пародонтології та імплантології протягом 25 років. 

Моя впевненість в цьому виді терапії постійно зростає, і я вважаю його абсолютно безпечним. Відколи я почав працювати з препаратом Emdogain, я не отримував поганих результатів”

Доктор Кім, який з 2004 року очолює власну клініку в місті Оснабрюк, Німеччина, разом з доктором Барбарою Герцоґ, зазначає кілька пунктів, які є переконливими для пародонтологів та імплантологів: 

“Найпростіший та найбільш безпечний спосіб застосування, висока сумісність тканин, хороші клінічні результати та широкий спектр використання, як для відкритих, так і для закритих регенеративних процедур.” 

Упродовж останніх 25 років лікування стало менш інвазивними. А новий підхід у лікуванні із застосуванням Emdogain® FL (без підняття клаптя) був представлений компанією Straumann на Міжнародній стоматологічній виставці у 2019 році. 

Кім зазначає, що головна перевага продукту - застосування Emdogain у безклаптевій хірургії: 

“Ентузіазм пацієнтів щодо процедур хірургічно-регенеративної терапії в ретроспективі є досить стриманим, порівняно з іншими видами втручань”, каже Кім. 

Вперше стоматолог застосував препарат Emdogain® FL в жовтні 2019 року, коли до клініки звернулася молода жінка з дефектами кісткової тканини в області 16 та 21 зуба. Після систематичної пародонтальної терапії, в клініці вилікували 21 зуб із застосуванням нового виду процедури. 

“Це був локалізований, тристінний дефект у ділянці 21 зуба з глибиною кишень від 6 до 7 мм. Під час лікування я переконався, що на ранньому етапі реабілітації закрита методика лікування пародонтиту із застосуванням Emdogain® FL призводить до кращих результатів. Особливо якщо порівнювати її з результатом після глибокого скейлінгу. Це вдалось побачити, спостерігаючи за кольором та текстурою ясен, залишковим набряком та відчуттям болю. Цей факт змотивував мене лікувати більше випадків із використанням  без клаптевих процедур. За останні чотири місяців в моїй практиці було близько 20 випадків із застосуванням препарату  Emdogain.”

Загоєння ран та регенерація

Вже чверть століття препарат Straumann® Emdogain є добре вивченим та легким у застосуванні гелем, виготовленим на основі пропіленгліколя альгінату (PGA). Він містить емалеві матричні протеїни та є комплексом природних протеїнів, таких як амелогенін (приблизно на 90% та інших протеїнів, які грають ключову роль в утворенні опорних тканин зуба. 

EMD накладають на очищену поверхню кореня зуба, який уражений пародонтитом. Продукт задокументовано в більш ніж 1000 експертних публікаціях, з понад 600 клінічних досліджень на людях, включаючи десятирічні дані та гістологічні дослідження тканин людського організму.

Вже під час першої фази загоєння рани, препарат Emdogain демонструє свої антибактеріальні властивості та підходить для швидкого прикріплення фібробластів до поверхні кореня. Ця активізована проліферація змушує клітини видозмінюватися та скріплювати тканини, внаслідок чого і прикріплюється пародонт. Процес регенерації відбувається під час кількох наступних місяців та продовжується як “біологічне дозрівання” кісткового дефекту упродовж майже трьох років.

Покази для застосування EMD та EMD FL

Мін-Янг Кім також зазначає, що сфери застосування Emdogain® та Emdogain® FL перетинаються між собою. 

Окрім звичайних факторів, таких як вибір пацієнта та дефекту, покази до застосування також залежать від хірургічних навичок та досвіду лікаря, переконаний доктор Кім. 

“Багато лікарів розглядають хірургічне втручання як таке, що пов'язане з показами та технікою. Якщо лікар відчуває себе  невпевнено в оперуванні, я рекомендував би йому процедуру без підняття клаптя із застосуванням Emdogain.” 

Закрита процедура із застосуванням препарату  Emdogain® FL рекомендована для однокореневих зубів з локальними дво- або тристінними внутрішньокістковими дефектами та глибиною зондування кишень від 5 до 9 мм, а також без рецесії чи фуркації. 

“Перелік показів до проведення оперативного втручання із препаратом Emdogain®: багатокореневий зуб із глибиною зондування понад 6 мм, що не відповідає вимогам закритої терапії та однокореневий зуб із глибиною зондування понад 9 мм.”

Класичні сфери показів до застосування Emdogain (відкрита процедура):

  • від одно- до тристінних внутрішньокісткових уражень

  • дефект фуркації, що перевищує 2 мм (але не наскрізна фуркація)

  • оголення кореня зуба

  • процедури загоєння ран ротової порожнини.

“Залежно від морфології ураження, я використовую Emdogain® для стабілізації процесу згортання крові в поєднанні з мембраною” пояснює Кім.

“У випадку ураження однієї або двох стінок, часто стає неможливо виправити дефект у тривимірний спосіб. Тому, м'яка тканина відкидається від місця ураження.”

У зв’язку з цим, доктор Кім посилається на “новітній підхід робочої групи з Ганноверу та метод збереження грануляційної тканини (GTPT).” Грануляційну тканину піднімають методом мікрохірургії та після застосування інструментів і лікування поверхні кореня препаратами PrefGel® та Emdogain®, тканину повертають в місце ураження. Кім зазначає, що в такий спосіб можна обійтися, наприклад, без імпортних та дорогих додаткових матеріалів.

"Препарат Emdogain FL - це логічна еволюція в галузі пародонтології за останні 100 років”, - Мін-Янг Кім

Як для закритої, так і відкритої процедури, вирішальним фактором успішного лікування виступає правильна підготовка та компетентний супровід, як складова систематичного пародонтального лікування”, наголошує Кім та додає: “Фактори ризику необхідно визнати та, якщо це можливо, усунути їх: в основному я не рекомендую лікування із застосуванням Emdogain/Emdogain FL для затятих курців, в той час як я не проти лікування із Emdogain для нерегулярних курців із хорошою гігієною ротової порожнини. З часом я навчився слухатися свого внутрішнього голосу.”

Мінімально-інвазивна процедура

Згідно з протоколом лікування від виробника, після проведення анестезії, ясна обережно відтискаються, щоб можна було отримати доступ до ураженої поверхні кореня. 

Практична порада від Кіма: “Я використовую маленькі смужки бинту, просоченого фізіологічним розчином, для відтискання ясен. Я їх розміщую в кишеню за допомогою шпателя Гайдемана чи інструмента для укладання ретракційної нитки, так само як при методі зняття відбитка, і залишаю на дві хвилини. Смужки бинта всмоктуються і після їх усунення Ви можете заглянути майже на дно кишені.” 

Після полоскання стерильним фізіологічним розчином, поверхню кореня обробляють pH-нейтральним, 24% розчином ЕДТА (Straumann® PrefGel®) для видалення брудного шару і проводять повторне полоскання. Потім препарат  Emdogain FL можна накладати в пародонтальну кишеню. 

Кім зазначає: “Місцева анестезія із високим вмістом адреналіну (1: 100,000) проводиться за 15 хвилин до початку процедури та повторно безпосередньо перед процедурою з метою додаткового зменшення кровотечі.”

Препарат Emdogain® FL комплектується із спеціальною насадкою, яка допомагає дістатися дна пародонтальної кишені. 

“Загалом, слід уникати зайвої кровотечі при надто агресивній поведінці з гострими інструментами. Але як показує досвід, це дуже затратно в часовому відношенні та майже неможливо, створити зону без крові в операційній кімнаті.”, - повідомляє Кім.

Через те, що протеїни — це високочутливі молекули, які легко вступають в реакцію з іншими речовинами, Кім не рекомендує використовувати струмінь порошку та води або внесення, наприклад, хлоргексидину чи розчин залізного купоросу. На завершення, край ясен обережно прикладають до зуба, доки ясна не покриють зуб. Кім використовує марлевий тампон, просочений фізіологічним розчином, який він притискає на хвилину до ясен з букальної та оральної сторін. Щоб з’ясувати, коли тенденція до кровотеч найнижча,  протягом різних фаз систематичної PAR терапії, Кім застосовував Emdogain® FL в різні моменти. Найкращий результат було отримано через три тижні після першої процедури глибокого скейлінгу.

Висновок для стоматологів

"Препарат Emdogain FL став логічною еволюцією в галузі пародонтології за останні 100 років”, переконаний Кім. 

Виявилося, що результати, особливо щодо посилення прикріплення тканин та зменшення глибини зондування, ставали кращими по мірі проведення менш інвазивного та атравматичного оперативного втручання”, пригадує Кім. 

Для стоматологів, які проводять дуже мало, або взагалі не проводять пародонтальних операцій, процедура без відшарування клаптя із застосуванням Emdogain є цікавою альтернативою хірургічному втручанню. Лікування препаратом є прекрасною альтернативою для тих пацієнтів, які неохоче йдуть на прийом до невідомого лікаря.  Для клінік пародонтального спрямування процедура без відкидання клаптя може стати перевагою, якщо, для прикладу, делегувати таким спеціалістам як лікарям-гігієністам під час процедур по зняттю каменю. 

“Клінічні результати нашої роботи — багатообіцяючі. Крім цього, на першому місці добробут пацієнта: менше витрат, менше ускладнень та менше ризику.”, - говорить Кім.


Згорнути
Розгорнути

Схожі публікації

123
Ой, згадав!