Назад
Назад
Лікування рецесії ясен І типу із застосуванням Straumann Emdogain
Імплантологія
22 липня

"Сьогодні естетика стає надзвичайно важливою і разом з тим, попит на процедури покриття кореня."  - професор Джованні Цучеллі, Італія.

Первинна ситуація

Здорова 34-річна пацієнтка без пародонтологічних захворювань звернулася до стоматологічної клініки зі скаргою на естетичні проблеми через корені зубів, вражені рецесією ясен, які було видно під час усмішки.

Процес лікування

Лікування передбачало технологію коронарного зміщення клаптя, тому що існувала невелика кількість, кератинізованих тканин (1 мм).

Біотип ясен пацієнтки був тонкий і уражений корінь букально змістився. Логічна аргументація використання Emdogain® полягала в покращенні зростання між нещодавно сформованою з'єднувальною тканиною та поверхнею кореня.

Після застосування Амелогенінів на корінь, препарат Emdogain® змушує клітини тромбоцитів перетворитися на цементобласти та фібробласти, що, в свою чергу, покращує якість приживання нової з'єднувальної тканини з огляду на довгу ділянку з'єднувального епітелію.

Інша причина для використання Emdogain® - покращення процесу загоєння м'яких тканин, що має значення у випадку, коли пацієнт не бажає чекати лише на довгі результати лікування.

Крім того, було вирішено додати препарат mucoderm®, тому що метою лікування було не тільки покрити корінь, що можна досягти за допомогою CAF, але також збільшити щільність м'яких тканин, що є критичною умовою довготермінового підтримування результатів лікування.

Це було оптимальне рішення з огляду на перебіг постопераційного періоду. Пацієнтка взагалі не скаржилася на біль, не було набряків чи утворення гематом, і, починаючи з першого амбулаторного візиту спостерігалася хороша адаптація та зростання пролікованої зони.

Результат лікування

Пацієнтка була дуже задоволена естетичним результатом лікування та повним зникненням гіперчутливості відразу після хірургічного втручання.

Більше того, за деякий період часу вона відчула ще більше переваг, тому що стало набагато легше займатися гігієною ротової порожнини через збільшення кількості кератинізованих ясен та щільності м'яких тканин.


Згорнути
Розгорнути

Схожі публікації

123
Ой, згадав!