Назад
Назад
Три запитання до Олени Полікарчик, засновниці БФ Dental Help UA
Бізнес
23 травня

На сьогодні кошти для допомоги Україні, як правило, виділяють міжнародні донори. Водночас існує успішна практика, коли благодійні ініціативи фінансує безпосередньо професійна спільнота. Олена Полікарчик — СЕО White Dental Group, компанії — дистриб’ютора стоматологічних товарів.

У квітні 2022 року вона заснувала БФ Dental Help UA, який об'єднує українських лікарів-стоматологів у їх прагненні відновлювати стоматологічне здоров’я захисникам. Левова частка фінансування належить компанії Straumann group.

— Олено, як виникла ідея створення фонду?

— Із перших днів війни я і моя команда запустили багато різних ініціатив допомоги — колегам, лікарям, воїнам тощо. Енергії було багато, і ми прагнули направити її на щось корисне для перемоги. Як і в мирний час, компанія White, яку я очолюю, була імпульсом до більшого, так і зараз ми взяли на себе відповідальність робити більше для перемоги. Ми розуміли, що маємо дати можливість нашим захисникам перш за все не страждати від зубного болю під час виконання бойових завдань. Також важливо, аби вони могли нормально жувати, щоб якісно харчуватися, бо їжа — це джерело сили для бійця. Спочатку ми намагалися закривати потреби фонду силами команди та стоматологічних клінік, які відгукнулися допомагати. Згодом вдалося залучити допомогу міжнародних партнерів.

— Хто на сьогодні є основними донорами проєкту?

— Одним із потужних донорів проєкту став виробник номер один стоматологічних імплантатів у світі — Straumann group. Він надав 5.000 імплантатів на суму 1 млн євро. Це імплантати з найкращими клінічними результатами, які дають загоєння та приживлення швидше, а також працюють в екстремальних умовах, в яких може опинитись організм. Це саме те, що треба в польових умовах. Згодом долучилась експертизою та грошима спільнота ITI, офіс якої розташований у Швейцарії. Локальні представники ІТІ об'єднались у експертну раду фонду, яка підказує, як лікувати щелепно-лицьові травми в умовах війни.

— Які перспективи розвитку фонду?

— Уже сьогодні розуміємо, що потреба у відновленні посмішок захисників лише зростатиме. Наразі маємо воїнів, які не повернуться на поле бою і мають потребу і час для повної стоматологічної реабілітації. Тому у фонду є і буде багато роботи. Головні виклики сьогодні — створення дієвого механізму постійного залучення коштів і ще більша згуртованість стоматологів. До цього і йдемо.

Джерело: NV


Згорнути
Розгорнути
Підтвердіть, що ви не робот
123
Ой, згадав!