Назад
Назад
Донатити експертизу: як стоматологи об'єднались заради допомоги військовим
Бізнес
25 січня

Україна від початку повномасштабної війни отримала від 35 країн медичну гуманітарну допомогу на 13 млрд грн. Проте допомагають військовим та цивільним не тільки іноземці. Українські лікарі так само об'єднуються заради цієї спільної мети. Так, наприклад, українські стоматологи налагодили співпрацю між собою, аби у військових була можливість отримати вчасне та якісне лікування. Як працює один з таких благодійних проєктів і як вдалося знайти небайдужих лікарів і об'єднатись, розповіла Mind CEO White Dental Group, засновниця БФ Dental HelpUA Олена Полікарчик.

Коли минув шок перших днів війни, ми зрозуміли, що весь наш робочий потенціал можемо направити на щось корисне для перемоги. І головне – бути і робити це разом: спочатку командою White Dental Group, а згодом – розширили коло у нашій рідній галузі, стоматологічній. Сьогодні серед наших бійців понад 80% потребують стоматологічної допомоги. 

У квітні 2022 року різні ініціативи ми об’єднали у благодійний фонд Dental HelpUA. Ми вирішили, що допомагатимемо там, де вміємо і знаємо. Крім того, нам вдалося залучити допомогу від зовнішніх партнерів: безкоштовно встановлювати імплантати нашим військовим та повертати їм можливість жити нормальним життям – усміхатися, їсти, не страждати від зубного болю. 

Якщо згадувати цей рік історії фонду, то хотілось би поділитись моментами, які виявились для нас неочікуваними, – тим, що відбулось легше, ніж здавалось, і навпаки.

Донатити можна не тільки гроші, а і експертизу

Наш фонд відрізняється тим, що основним донатом є не гривня чи будь-який її грошовий еквівалент, а безкоштовні кріслогодини, експертиза та праця спеціаліста – лікаря. Окрім того, лікування – це довгий процес, і лікар бере на себе велику відповідальність протягом усіх місяців, а у разі переміщення військового повинен тісно координувати роботу з іншим спеціалістом.

Як виявилося, серед наших клієнтів було багато таких, які допомагали військовим з 2014 року, їздили на схід у зону активних бойових дій. Ми отримали потужний фідбек від спільноти, від тих, хто були готові допомагати.

Протягом 2022 року до нас доєдналось понад 200 стоматологічних клінік та лабораторій у 27 містах України, а 300 військових вже проходять стоматологічне лікування.

Для координації та ведення пацієнтів наші лікарі мають змогу використовувати спеціальну медичну CRM-систему ClinicCards, тому проблему комунікації у разі переміщення теж вдалося полегшити.

Наважитись попросити мільйон євро на допомогу

Просити фінансову підтримку виявилось в рази складніше – ми ніколи раніше нічого не просили, і цей бар’єр був. Пам’ятаю, як на одній із зустрічей, в той момент, коли ти точно відчуваєш – або зараз, або ніколи! – я сказала собі що якщо наш президент та уряд може, то і я не вийду з-за столу, поки не отримаю конкретного рішення. Набравшись сміливості та рішучості, я попросила 1 млн євро, тобто 5000 імплантатів.

Отже, одним з потужних донорів проєкту став виробник номер один стоматологічних імплантатів у світі – Straumann group. Він надав 5000 імплантатів з найкращими клінічними результатами, які дають загоєння та приживлення швидше, а також працюють при екстремальних умовах, в яких може опинитись організм.

Долучилась експертизою та грошима і найбільша світова спільнота – ITI, офіс якої знаходиться у Швейцарії. Наші спеціалісти мали змогу отримати навчання лікуванню щелепно-лицьових травм та встановлення імплантатів в умовах війни. Локальні представники ІТІ об’єнались у експертну раду фонду, яка підказує, як діяти у кожній конкретній ситуації. Тобто кожна з клінік-донорів може звернутися та отримати консультацію щодо плану лікування воїна.

Результати проєкту – красномовніші за будь-яку рекламу

Як виявилося, найскладнішим стало залучення військових. У фонду не було грошей на рекламу чи піар. Першим кроком стала співпраця з воєнними госпіталями. Спочатку ми особисто приходили до завідувачів і пропонували допомогу: безкоштовні імплантати Straumann та послуги лікарів, які були готові лікувати. Ідея здавалася вдалою, проте війна тривала, і поранені бійці знову мчали на фронт, щойно трохи одужували. 

І тут ми з’ясували, що у приватні клініки вже звертаються родичі бійців і самі бійці. Деякі стоматологічні заклади вже мали спеціальні умови для лікування військових, покриваючи витрати на матеріали самотужки.

Окремо хочеться сказати про креатив і самовіддачу лікарів у пошуку коштів. Це і благодійні аукціони з військовими лотами, і прибутки від доходів від навчальних курсів тощо.

Таким чином, нам вдалося розкрутити можливість допомоги всередині самої стоматологічної системи без залучення державних структур, без платної реклами чи будь-якого піару. На нашу гарячу лінію тепер щодня поступають десятки дзвінків з запитами від родичів та безпосередньо військових.

Так як стоматологічна імплантація зазвичай відбувається під наркозом, а сам процес лікування до встановлення протезної конструкції триває зазвичай 3–6 місяців, це вимагає неабиякої довіри військового до свого лікаря. Окремою складністю є післяопераційний огляд та подальша гігієна у військових умовах.

Наші клініки-донори, кожен у свій власний спосіб, знаходять правильні слова і підхід. І результат перевершує всі очікування – побачити, як військовий усміхається, вартує тисячі зусиль! Часто лікарі та пацієнти стають справжніми друзями і, впевнена, будуть продовжувати цю дружбу роками і після війни.

Разом ми все подолаємо

Ми всі віримо в перемогу. Ми не знаємо, коли вона точно буде, але вже зараз команда фонду розуміє, що потреба у стоматологічному відновленні військових тільки зростатиме, так як бійці після звершення бойових дій матимуть більше часу для власного здоров’я, та й загоювання у мирний час відбувається в більш прогнозований спосіб.

Для нас дуже важливо побудувати стійку та надійну систему допомоги, в центрі якої буде військовий та його потреби. Тому ми продовжуємо активно залучати донорів – стоматологічні клініки та лабораторії, шукаємо додаткове фінансування для протезних робіт, бо лікування не обмежується самим імплантатом, потрібні й інші матеріали.

Коли компанія WHITE проводить будь-яке навчання, прибуток з нього ми передаємо у фонд, шукаємо інші нестандартні способи збирати гроші. Наприклад, коли операцію проводить відомий лікар, ми пропонуємо початківцям брати участь у якості студентів за донат і таким чином робимо декілька добрих справ одночасно.

Чи може бути будь-який висновок з цієї статті? Ніщо так не об’єднує команду, як спільнодія заради крутої ідеї. Ми вирішили допомагати там, де знаємо і вміємо, і перші успіхи лише мотивують робити більше – повертати усмішки нашим героям, чого би це не вартувало.


Згорнути
Розгорнути
Підтвердіть, що ви не робот
123
Ой, згадав!