Назад
Назад
Нові можливості з Neodent Zirconia Implant
Імплантологія
18 травня

Зростання попиту на скорочення термінів лікування у поєднанні з хорошою естетикою є трендом у сучасній імплантології. Золотим стандартом матеріалу для виготовлення дентальних імплантатів залишається титан і його сплави. Проте успішне застосування матеріалів на основі оксиду цирконію в ортопедичних цілях підштовхнуло розглянути цей матеріал з точки зору виготовлення не лише реставрацій, але й міцних та естетичних імплантатів. Достовірні дані наукових досліджень було зібрано, якими підтверджено хороші показники остеоінтеграції і взаємодії з м’якими тканинами.

Зокрема у дослідженні Geninho Thomé та співавторів* оцінювались такі показники як контакт імплантат-кістка (BIC) та співвідношення площі контактуючої кістки до загальної площі поверхні імплантату (BATA). Порівняння проводилося між імплантатом Neodent Zirconia та доступним на ринку титановим імплантатом виробництва Neodent. Результати вказують, що цирконієві імплантати Neodent мають ідентичні із титановими показники остеоінтеграції та збереження рівня кістки.

Офіційно представлена у березні 2022 року лінійка Neodent Zirconia Implant стала результатом багаторічної роботи команди експертів, що мала на меті створення унікально нового інноваційного продукту. На цей раз було запропоновано новий тип матеріалу для виготовлення імплантатів, який поєднує в собі неперевершені механічні та естетичні характеристики. Y-TZP - стабілізований Ітрієм цирконій у полікристалічній тетрагональній формі є найкращим матеріалом у своєму роді по показниках міцності та зносостійкості. Разом з тим матеріал має прекрасні властивості біосумісності та мукоінтеграції за рахунок покращеної взаємодії із периімплантними м’якими тканинами.

Відомо, що полірований цирконій є ідеальним матеріалом з точки зору гігієнічних властивостей. У дослідженні Stefan Roehling та співавторів** проводилося вивчення показників фіксації біоплівки до титанової та цирконієвої поверхні. Результати статистично підтвердили суттєво  нижчий рівень формування біоплівки на цирконієвих поверхнях у порівнянні з титановими.

Натуральні естетичні результати досягаються завдяки оптичним характеристикам матеріалу, що імітує природній колір зуба. Усі ортопедичні компоненти системи виготовляються із того ж матеріалу, що й імплантати. Таким чином усунуто ризик просвічування металу у випадку дефіциту товщини м’яких тканин з вестибулярного боку.

Щодо інших клінічних особливостей лінійки Neodent Zirconia варто виділити нове з’єднання імплантату з абатментом – ZiLock. Пряме внутрішнє гвинтове з’єднання із антиротаційним елементом у вигляді 6 пазів, поглибленою шахтою та довшим гвинтом забезпечує надійну фіксацію та оптимальне розподілення навантаження.

Нові імплантати доступні у діаметрах 3,75мм і 4,3мм. Поєднання конічної форми тіла імплантату та витків різьби трапецієвидної форми робить їх доступними до використання в усіх типах кістки для заміщення різців, іклів та премолярів. Хороші показники первинної стабільності легко досягаються у більшості клінічних випадків та дають змогу імплантату бути негайно навантаженим.

Клінічний випадок: заміщення втрачених 15 і 24 зубів за допомогою імплантатів Neodent Zirconia з подальшим протезуванням.

Ситуація до початку лікування та зрізи КТ
Процес встановлення імплантатів та відповідні прицільні знімки.
Встановлені імплантати з негайно виготовленими тимчасовими конструкціями.
Фіксація постійних конструкцій через 3 місяці після хірургічного етапу.
Клінічна ситуація на огляді через 12 місяців.

Використання цирконієвих імплантатів показало дуже хороші результати з точки зору біосумісності, механічних, естетичних і оптичних властивостей. Однозачною перевагою в порівнянні з титановими імплантатами є краща стабільність кольору м’яких тканин. Це особливо актуально для пацієнтів із тонким фенотипом та з ризиками розвитку рецесій протягом часу. Також було продемонстровано, що загоєння тканин навколо цирконієвих імплантатів є схожим або навіть кращим, в порівнянні із титановими.

 Отож, використання цирконієвих імплантатів є успішним та надійним методом лікування одиночних дефектів зубного ряду, з огляду на стабільність естетичного результату та стану периімплантних тканин.

Посилання:

*Thomé G, Sandgren R, Bernardes S, Trojan L, Warfving N, Bellón B, Pippenger BE. Osseointegration of a novel injection molded 2-piece ceramic dental implant: a study in minipigs. Clin Oral Investig. 2021 Feb;25(2):603-615. doi: 10.1007/s00784-020-03513-z. Epub 2020 Sep 10. PMID: 32914271.

**Roehling S, Astasov-Frauenhoffer M, Hauser-Gerspach I, Braissant O, Woelfler H, Waltimo T, Kniha H, Gahlert M. In Vitro Biofilm Formation on Titanium and Zirconia Implant Surfaces. J Periodontol. 2017 Mar;88(3):298-307. doi: 10.1902/jop.2016.160245. Epub 2016 Oct 7. PMID: 27712464.


Згорнути
Розгорнути
Підтвердіть, що ви не робот
123
Ой, згадав!