Назад
Назад
Негайність в імплантології в умовах сьогодення
Імплантологія
18 квітня

Розпочинаючи процес імплантаційного лікування, і лікар, і пацієнт розуміють, що потрібно налаштуватись на тривалу співпрацю, оскільки терміни є біологічно обумовленими і у великій мірі залежать від взаємодії організму з імплантатом.

Станом на сьогодні ми розуміємо, що планувати в перспективі 5-6 місяців доволі важко, з огляду не непрогнозованість військово-політичної ситуації.  Тому однаково цінною як для лікаря, так і для пацієнта буде можливість завершити лікування в максимально короткі терміни, не виходячи за «горизонт планування». Таким чином пацієнт стає більш мобільним та незалежним від наявності поруч свого стоматолога, а лікар уникає ризиків пов’язаних із імовірністю перерваного процесу лікування.

Можливість провести заміщення відсутнього зуба чи групи зубів всього за один робочий візит у клініку сьогодні є цілковитою реальністю. Це стало можливим завдяки ряду прогресивних технологічних рішень та кращого розуміння процесу кісткового загоєння. Раніше догмою в імплантації було правило, що імплантат повинен повністю остеоінтегруватися, перш ніж можна його навантажувати. Зараз же доведено, що для можливості навантаження тимчасовими конструкціями достатньо лише досягнути повної нерухомості імплантату в кістці, тобто його стабільності. 

Говорячи про зміну стабільності імплантату з часом, варто виокремити стабільність в момент установки, тобто первинну, та стабільність, що розвивається по мірі загоєння кістки навколо нього – вторинну.

Для забезпечення первинної стабільності основну роль відіграє дизайн внутрішньокісткової частини імплантату. Прогресивна гібридна різьба імплантатів Straumann, що поєднує ріжучі та конденсуючі властивості, добре фіксує імплантат в момент встановлення, незалежно від типу кістки. Високі показники торку та Implant Stability Quotient (ISQ) створюють можливість виконати негайну тимчасову реставрацію. 

Щоб негайне навантаження було надійним і прогнозованим, імплантат повинен бути нерухомим, тобто стабільним протягом усього часу лікування. Як відомо, первинна стабільність з часом має тенденцію до спадання, а для формування вторинної стабільності імплантат повинен інтегруватися. Тому для всіх імплантатів характерне зниження загальної стабільності у період, коли первинна стабільність вже знизилась, а вторинна ще не розвинулась. Цей провал у кривій загальної стабільності є критичною точкою, і чим він більше виражений і тривалий, тим більші ризики для навантаженого імплантату.

Тому основну роль в успіху вже на цьому етапі відіграють характеристики поверхні імплантату. Уже багато років поверхня Straumann SLActive демонструє унікальні клінічні результати, покращуючи процес остеоінтеграції.

Взявши за основу поверхню SLA, та піддавши її хімічній модифікації під впливом азоту, вдалося досягнути активності поверхні та її гідрофільних властивостей. Для збереження цих характеристик на період від виготовлення до моменту встановлення в кістку, імплантат SLActive занурений в колбу з ізотонічним розчином, щоб уникнути контакту з повітрям. 

В клінічних дослідженнях було встановлено, що в імплантатів з SLActive поверхнею показник BIC (bone to implant contact) після чотирьох тижнів загоєння суттєво вищий, аніж в імплантатів із класичною поверхнею. В свою чергу гідрофільність поверхні SLActive покращує адгезію до неї компонентів крові, які приймають участь в загоєнні кістки, таким чином стимулюючи процеси регенерації. Це дає підстави говорити про скорочення термінів остеоінтеграції імплантатів Straumann SLActive до 3-4 тижнів. 

Такі властивості поверхні дозволяють мінімізувати зниження загальної стабільності імплантату протягом першого місяця після встановлення, коли імплантат найбільш чутливий до ймовірної мікрорухомості. Завдяки цьому можна розраховувати на надійність протоколу негайного навантаження з показником успішності близьким до 100% та забезпечувати якісне відновлення втрачених зубів імплантатами в максимально короткі терміни.

По тематиці одномоментної імплантації та негайного навантаження також пропонуємо вам переглянути вебінари, які відбулися нещодавно на платформі ITI Ukraine.

Під час online вебінарів наші експерти, Олег Страшко та Віталій Пчельник, діляться цінним досвідом у роботі в концепції негайності.

Олег Страшко. Одномоментна імплантація

Віталій Пчельник. Негайна імплантація та негайне навантаження у фронтальній та дистальній ділянках


Згорнути
Розгорнути
Підтвердіть, що ви не робот
123
Ой, згадав!