Назад
Назад
Використання імплантатів Tissue Level в умовах крайньої атрофії нижньої щелепи
Імплантологія
08 листопада

Серед імплантологів є приказка: «Дві жінки визначають прогноз — кістка та ясна».

Коли природа залишила достатній об’єм тканин у зоні адентії, більшість встановлених імплантатів приречена на сприятливий результат.

Несприятливі умови для імплантації, які пов’язанні з дефіцитом тканин, висувають вимоги як до мануальних навичок лікаря, так і до імплантологічної системи. Різний дизайн імплантатів, широкий вибір розмірів та протетичних компонентів Straumann дозволяє вирішувати завдання у складних клінічних ситуаціях.

Протезування на імплантатах Bone Level дає більше можливостей для виготовлення естетичних реставрацій. Імплантати Tissue level копіюють анатомію зуба та не порушують біологічну ширину.

Протезування на імплантатах Tissue Level простіше для клініциста та характеризується стабільною поведінкою кістки та м’яких тканин.

Як показують дослідження Derks, використання Tissue Level дизайну зменшує ризик виникнення запалення в периімплантних тканинах.

Майже 40-річна історія використання цих імплантатів на ринку робить їх застосування науково обґрунтованим і найбільш прогнозованим.

Початкова ситуація

70-річна пацієнтка, без шкідливих звичок звернулась в клініку для заміни старої нефункціональної ортопедичної конструкції на нижній щелепі. Конструкція на верхній щелепі її цілком задовольняла. 

Періостатус: генералізований пародонтит середньої тяжкості, ступінь А. У пацієнтки вже був негативний досвід використання імплантатів, які через короткий термін після встановлення дезінтегрувалися. До часткового знімного протезу пацієнтка адаптуватися так і не змогла.

Отже, ситуація є черговим викликом для клініциста та системи імплантатів Straumann.

Початкова ситуація

Було проведено консервативне періолікування, відпрацьовані навички домашньої гігієни.

Дані КПКТ

За даними КПКТ до нижньощелепового каналу 4,5-6 мм кістки по висоті. З огляду на клінічну ситуацію, існує декілька варіантів вирішення цієї задачі.

Перший шлях 
 проведення кісткової пластики методикою «дах гаража», другий – імплантація та протезування в концепції All on X, третій – встановлення коротких імплантатів.

Обговоривши клінічну ситуацію, ми зупинились на варіанті з короткими імплантатами, рішенні, яке дозволяло з мінімальною травмою отримати опори та зберегти свої зуби. 

За даними численних досліджень використання коротких імплантатів дає гарний прогноз.

В ситуації з використанням коротких імплантатів, де кожен міліметр поверхні імплантату повинен ефективно функціонувати, важлива стабільна, передбачувана поведінка периімплантатних тканин в перспективі. В таких випадках Tissue Level дизайн підходить найкраще.

Для аналізу і планування була використана програма 3Shape Implant Studio. В ній же було змодельовано хірургічний шаблон з втулками під пілотне свердління, який полегшував позиціонування імплантату. У третьому сегменті планувалося встановлення дистального імплантату в обхід нижньощелепного нерва.

Планування операції в програмі Implant Studio

На той момент ми отримали можливість працювати з імплантатами Straumann TLX, які тільки були представленні на ринку. Вирішили використати популярний в стоматології дизайн дослідження split-mouth design.

Метод полягає в тому, що одному пацієнту одночасно в різних ділянках ротової порожнини встановлюються імплантати різного дизайну для створення максимально об’єктивних умов для порівняння їхньої ефективності. 

Тому пацієнтці було встановлено 2 імплантати Straumann Tissue Level SP Roxolid SLActive 4.1x6 mm справа та 2 імплантати Straumann TLX Roxolid SLActive 3.75x6 mm зліва.

Встановлення імплантатів Tissue Level у 4 сегменті
Встановлення імплантатів TLX у 3 сегменті

Для хірурга важливою перевагою є наявність в арсеналі надкороткого імплантату Straumann Standard Plus Short, довжина якого становить 4 мм, що дозволяє впевненіше відчувати себе під час операції.

Для того, щоб компенсувати колапс і збільшити об’єм м’яких тканин навколо імплантату використовується  сполучнотканинний трансплантат, який забирається з бугра верхньої щелепи. Це та донорська зона, де ми можемо отримати тканину найкращої якості.

Сполучнотканинний трансплантат
Робота з м’якими тканинами на хірургічному етапі

Оскільки була отримана гарна первинна фіксація, всі хірургічні маніпуляції зробили в один етап.

Встановлено формувачі ясен та ушиття рани

Післяопераційний період проходив без ускладнень, пацієнтка відвідувала контрольні огляди, та через 2 місяці з’явилася для продовження лікування.

Ситуація через 2 місяці
Рентгенологічний контроль через 2 місяці
Стан периімплантних тканин
Стан периімплантних тканин

Отримали кращу ситуацію з периімплантантими тканинами завдяки дизайну шийки імплантату, яка дає кращу підтримку і використання СТТ.

На ортопедичному етапі було виготовлено сплінтовані цільнокерамічні реставрації з діоксиду цирконію з гвинтовою фіксацією до імплантатів. Обидві лінійки імплантатів мають все необхідне для виготовлення реставрацій у цифровому середовищі.

Вибір матеріалу і такий тип фіксації є оптимальним та дають найкращу прогнозованність в довготривалій перспективі.

Зняття цифрових відбитків з рівня імплантату
Зафіксовано ортопедичні конструкції
Контрольний знімок ділянки з імплантатами Tissue Level SP через 1,5 роки
Контрольний знімок ділянки з імплантатами TLX через 1,5 роки

Пацієнтка зявилась на контрольний огляд через 1,5 роки. Реставрації повністю функціональні та естетичні. На контрольних рентгенограмах відзначається стабільність кісткової тканини навколо усіх імплантатів. Продовжуємо динамічне спостереження за пацієнткою.

Одним з факторів, який сприяв хорошому результату в даному випадку є дизайн Tissue Level імплантатів, що включає наявність полірованої шийки у транскрестальній зоні і периімплантантній бороздці та віддаленість мікро-щілини між імплантатом і абатментом від критично важливої крестальної кістки. 

Імплантат TLX — симбіоз перевірених десятиліттями конструктивних рішень та сучасних підходів, таких як внутрішньокістковий дизайн BLX з його чудовою первинною стабільністю. У ньому є все, щоб задовольнити клініциста і я впевнений, цей імплантат здатний зайняти гідне місце в практиці лікаря.

Про автора кейса Сергія Дем'янова

• асистент кафедри стоматологіі післядипломної освіти ЗДМУ
• співголова запорізького осередку Української Академії Пародонтології 
• директор ITI Study Club Dnipro 
• засновник клініки “Familia”, Запоріжжя 


Згорнути
Розгорнути
Підтвердіть, що ви не робот
123
Ой, згадав!