Назад
Назад
New case. Використання імплантатів Straumann BLT для заміщення дефектів в естетичній ділянці
Імплантологія
22 травня

Пропонуємо Вашій увазі черговий клінічний випадок, виконаний за участі лікарів Антона Резнікова та Валерія Камінського. Кейс вирішений із використанням імплантатів Straumann BLT для заміщення дефектів в естетичній ділянці. Особливістю даного кейсу є застосування хірургічної техніки, відомої як «socket shield» для збереження стабільного вестибулярного контуру, а також для роботи із м’якими тканинами.

Пацієнтка  С., 23 років, звернулась до клініки на лікування зі скаргами на незадовільний естетичний вид зубів та відсутністю окремих зубів. Її побажання були наступними: зробити усмішку гармонійною та усунути дисколорити зубів. До того ж вона часто подорожувала у справах і не могла залишатися без зубів навіть на короткий термін.

Фото 1 – ситуація на момент звернення в клініку

На етапі терапевтичного лікування стало зрозуміло, що зуби 12 та 22 мають сумнівний прогноз, з огляду на відсутність ферулу, множинні тріщини та надмірне препарування кореневого каналу. 

Фото 2, 3 – стан зубів 12 22 після зняття старих реставрацій

Виявлені зміни ставили під питання можливість довгострокового функціонування цих зубів, тому було прийнято і узгоджено з пацієнткою рішення про видалення зубів з негайною імплантацією в даній ділянці. Для тимчасової реабілітації пацієнтки було зроблено композитний білд-ап зубів 12 і 22 і виготовлені провізорні коронки.

Була запланована операція по видаленню коренів зубів 12 і 22 з використанням техніки «socket shield» та одномоментним встановленням імплантатів Straumann BLT. Техніка кореневого щита вирізняється тим, що після сепарації внутрішньокісткової частини кореня зуба вестибулярний фрагмент зберігається у комірці і забезпечує збереження зв'язку періодонтальних волокон з кістковою структурою. Додатково планувалось провести пластику м’яких тканин, а штучні коронки з власних зубів використати в якості тимчасових конструкцій. Двохетапний протокол було обрано з огляду на більш прогнозовані результати з точки зору естетики м’яких тканин навколо імплантатів та стабільності контуру ясен. Завдяки сучасним цифровим технологіям попередньо було виготовлено шаблон для пілотного свердління під час імплантації для більш точного позиціонування імплантату.

Під час хірургічного втручання одночасно було проведено фрагментацію коренів 1.2 та 2.2 зубів, ревізію заапікальних патологічних вогнищ, кісткову корекцію лунок та встановлення імплантатів Straumann BLT NC діаметром 3.3 мм та довжиною 14 мм. Попри те що вдалося досягнути високих показників первинної стабільності імплантатів, ми все ж вирішили дотримуватися попереднього плану з двоетапним протоколом. Для створення достатнього м’якотканинного об’єму було додатково проведено забір слизово-ясенного трансплантату з горба верхньої щелепи. З його допомогою ми ізолювали від порожнини рота встановлені імплантати з невисокими двохміліметровими формувачами, кістковий замінник та фрагменти власних коренів зубів з вестибулярної сторони. У якості провізорних конструкцій першого порядку було використано штучні коронки зубів 12 і 22, які були адгезивно зафіксовані до сусудніх зубів на ортодонтичному ретейнері відразу ж після операції. 

Також під час втручання було встановлено імплантат в ділянці 3.7 зуба.

Фото з хірургічного етапу:

Розпилювання кореня
Видалення фрагменту кореня
Видалений фрагмент
Лунка з вестибулярною пластинкою
Свердління через шаблон
Встановлення імплантату
Встановлення другого імплантату
М'якотканинний трансплантат
Ушита рана
Зафіксовано тимчасові конструкції з коронок власних зубів

Огляди на 4, 7 та 14 день продемонстрували хороше загоєння, і це дозволило планово зняти шви.

В подальшому пацієнтка проходила на регулярну професійну гігієну порожнини рота і повернулася на розкриття імплантатів вже практично через рік. Тоді цифровим шляхом  було виготовлено непрямі тимчасові PMMA реставрації з гвинтовою фіксацією до імплантатів. 

Розкриття імплантатів
Фото одразу після фіксації тимчасових конструкцій до імплантатів

Останнє фото зроблено 3.08.22 року, пацієнтка готується до ортопедичного етапу реабілітації, в ході якого тимчасові коронки на імплантатах будуть замінені на постійні керамічні конструкції, цементовані на індивідуальних цирконієвих абатментах. 

Фото пацієнтки з останнього візиту в клініку. Тимчасові коронки функціонують, пацієнтка готується до етапу тотальної ортопедичної реабілітації. 

Фото пацієнтки з останнього візиту в клініку. Тимчасові коронки функціонують, пацієнтка готується до етапу тотальної ортопедичної реабілітації.

Етап постійного протезування

Пацієнтка з’явилася для продовження лікування та завершення ортопедичного етапу реабілітації.

Попередньо, близько 2-х років тому, їй було встановлено 2 імплантати Straumann BLT NC у ділянках 12 і 22 зубів, з використанням техніки socket shield, а також виготовлені тимчасові реставрації з РММА. Спостерігаємо стабільний рівень ясен в ділянці 12 та 22.

Вигляд тимчасових реставрацій та стан ясен перед початком постійного протезування.
Виготовлення мокапу та перевірка оклюзійних контактів.
Препарування опорних зубів та внутрішньоротове сканування за допомогою 3Shape TRIOS 3.
Примірка реставрацій з використанням поляризаційного фільтру, сірої карти та розколірки.
Зовнішній вигляд непрямих реставрацій з дисилікату літію та один з етапів адгезивної фіксації.

На імплантатах в ділянці 12 та 22 використовувались оригінальні платформи Straumann Variobase NC та виготовлялись індивідуальні абатменти з діоксиду цирконію. Проведена гвинтова фіксація абатментів та адгезивна фіксація непрямих реставрацій з дисилікату літію.

Стан м’яких тканин одразу після фіксації. Відмічаємо невелику зону ішемії в ділянці імплантів, яка минула через декілька годин.
Ситуація в порожнині рота та портретні фотографії пацієнтки через півроку з моменту постійної фіксації непрямих реставрацій.

Неперевершене завершення інтеграції двох імплантів Straumann BLT NC в ділянці 22 та 12 по техніці «socket shield» для забезпечення стабільного вестибулярного контуру та стану ясен в ділянці відсутніх зубів.


Вдале поєднання грамотного планування, хірургічної техніки, прецизійності на ортопедичному етапі та естетичної роботи лабораторії дозволило досягнути такого стабільного і досконалого результату.

Даний кейс демонструє хороший віддалений результат із терміном спостереження у три роки. Ефективна хірургічна техніка у правильному виконанні та в поєднанні з надійністю імплантатів Straumann BLT дає змогу розраховувати на стабільний естетичний та функціональний результат.


Згорнути
Розгорнути
Підтвердіть, що ви не робот
123
Ой, згадав!