Назад
Назад
Сканування пацієнтів з повною адентією неможливе?
Digital
18 січня

Застосовуючи сканери 3Shape TRIOS, можна швидко просканувати беззубі дуги, завдяки чіткому протоколу сканування. 

Початок роботи зі сканером 3Shape TRIOS

Під час сканування бажано заручитися підтримкою асистента, або медсестри.

Важливо: застосовувати стоматологічні дзеркала (одне для лікаря, а інше для асистента) для ретракції та стабілізації м'яких тканин. 

Перед початком сканування потрібно перевірити ротову порожнину пацієнта.

Перед початком сканування пацієнта треба розмістити в нахиленому положенні зі злегка витягнутою головою. 

Лікар повинен сидіти з одного боку від голови пацієнта, асистент — з протилежного боку. 



Порада: Під час сканування необхідно слідкувати за тим, щоб принаймні 2/3 рамки розміщувалися над твердою тканиною та не більше ніж 1/3 над м'якою рухомою тканиною.

Верхня щелепа

Основна мета при скануванні беззубої верхньої щелепи — досягнення абсолютної точності.

Весь процес сканування можна провести легко, якщо починати сканування від зони бугорка з одного боку, рухаючись по центрі альвеолярного відростка в напрямку до зони бугорка з протилежної сторони (доріжка №1).

На цьому етапі можна керуватись лише сигналами сканеру TRIOS. 

Після проходження цього етапу необхідно повернутися до середньої лінії та завершити сканування піднебіння (доріжка №2). 

При скануванні широкої поверхні сканер має рухатися в такий спосіб, щоб нові зображення точно прилягали до вже записаної поверхні. 

Одразу після завершення доріжки №2, треба перейти до сканування буккальної сторони альвеолярного відростка. Цей етап можна виконати однією доріжкою, з однієї сторони до іншої. 

Але в такому випадку під час роботи можуть виникнути труднощі, оскільки цей спосіб вимагає більшого професіоналізму. 

Тому цей етап сканування значно легше провести в дві фази (доріжка №3 та доріжка №4).

Не має значення, яку сторону починати сканування: можна змінити порядок та вибрати улюблену послідовність.

Далі необхідно почати рух в зоні бугорка (доріжка №3) та плавно переходити в напрямку до серединної лінії. Коли сканер опиниться на серединній лінії, можна рухатися до зони бугорка на протилежній стороні та продовжити по доріжці №4, не вимикаючи сканер.



Проте, такий спосіб вимагає більшого зосередження. Щоб спростити процес, варто зупинити сканер та перезапустити процес сканування від зони бугорка з протилежної сторони (доріжка №4).

Наконечник сканера повинен бути трішки рухомим для того, щоб дістатися вестибулярного схилу альвеолярного відростку.

Підсумки:

1. Розпочати процес сканування варто від зони бугорка з одного боку, та рухатися вздовж центру альвеолярного відростка в напрямку до зони бугорка з протилежного боку.

2. Далі необхідно повернутися до середньої лінії та завершити сканування піднебіння, плавно рухаючи сканером зі сторони в сторону.

3. Далі — перейти до буккальної сторони альвеолярного відростка.

4. Найлегший спосіб — виконати процедуру в два етапи, не має жодного значення з якої сторони починати.

Нижня щелепа

Основна мета при скануванні беззубої нижньої щелепи — переміщення від однієї сторони до іншої плавними рухами та отримання зображення всіх тканин одним етапом, якщо це можливо. 

При скануванні нижньої щелепи, необхідно обрати сторону та почати сканування від ретромолярної області, притримуючись лінгвальної сторони альвеолярного відростка.

Необхідно рухатись у напрямку серединної лінії: наконечник сканера повинен бути трішки рухомим для того, щоб дістатися лінгвального схилу альвеолярного відростка. 

У випадках помірної чи серйозної резорбції резидуальних альвеолярних відростків, необхідно записати зображення по всій ширині альвеолярного відростка (або необхідної ширини тканин, що необхідно для робочого зразка), потім перейти безпосередньо від серединної лінії до протилежної сторони.

Якщо потрібно просканувати ширшу площу буккальної сторони альвеолярного відростка, то:



- необхідно дійти до середини 




- продовжити сканування, рухаючись у зворотному напрямку до ретромолярної області 




- та притримуватися буккальної сторони альвеолярного відростка.



Під час виконаної роботи необхідно записувати 2D зображення в реальному вимірі в такий спосіб, щоб захопити приблизно половину твердих тканин. Наконечник сканера повинен бути трішки рухомим для того, щоб дістатися вестибулярного схилу альвеолярного відростка.

Доріжка №2 буде додатковим етапом у випадках сканування резидуальних відростків помірної чи серйозної резорбції, в той час як це вимагається для повного сканування високих та/або широких альвеолярних відростків. 



Як тільки було завершено доріжку №2, стане можливим рух в напрямку серединної лінії та продовження процесу доріжкою №3 не вимикаючи сканера.



Проте, це вимагатиме повного зосередження, оскільки незначні рухи пацієнта або неправильно підібрана швидкість роботи сканера може спричинити невідповідність в приляганні нових зображень до вже записаної поверхні.



Саме тому рекомендується зупинити сканер після завершення доріжки №2. Потім дати пацієнту відпочити, забрати слину, і вже тоді просканувати іншу сторону. 

Відновлювати сканування треба від серединної лінії (доріжка №3) та рухатися в напрямку ретромолярної області, притримуючись лінгвальної сторони альвеолярного відростка. Наконечник сканера повинен бути трішки рухомим для того, щоб дістатися лінгвального схилу альвеолярного відростка. 

У випадку помірної чи серйозної резорбції резидуальних альвеолярних відростків, необхідно записати зображення по всій ширині альвеолярного відростка. Або завершити процес сканування буккальної сторони альвеолярного відростка згідно доріжки №4 без вимикання сканера. 



Вздовж доріжки №4 варто записувати 2D зображення в реальному вимірі в такий спосіб, щоб захопити приблизно половину твердих тканин. Наконечник сканера повинен бути трішки рухомим для того, щоб дістатися вестибулярного схилу альвеолярного відростка.



Важливо! Кутовий нахил повинен бути протилежним до того, який застосовувався в доріжці № 3. 

Підсумки:



1. Розпочати сканування варто від ретромолярної області, притримуючись лінгвальної сторони альвеолярного відростка та рухатися в напрямку серединної лінії.



2. Продовжувати сканування варто, рухаючись в протилежному напрямку до ретромолярної області та притримуючись буккальної сторони альвеолярного відростка.



3. Слід зупиняти сканер для того щоб дати пацієнту відпочити та забрати слину.



4. Після цього треба відновити сканування від серединної лінії та продовжувати в напрямку до ретромолярної області, притримуючись лінгвальної сторони альвеолярного відростка.



5. Лікар має завершити сканування з буккальної сторони альвеолярного відростка без зупинки сканера.


Згорнути
Розгорнути
Підтвердіть, що ви не робот
123
Ой, згадав!