Назад
Назад
Протокол направленої регенерації кістки із застосуванням гранульованого кісткового матеріалу та Straumann Emdogain
Імплантологія
23 листопада

Клінічний кейс, представлений Робертом Міллером, США.

Упродовж останніх 10 років зубна імплантологія зайняла значну частину моєї практики. Сьогодні ми не можемо бути задоволеними тільки процедурою з встановлення імплантатів, бо зараз стандартом імплантаційного лікування стає реставраційна та регенеративна імплантація. 

Вже багато років препарат Straumann® Emdogain® успішно застосовують як для направленої регенерації тканин, так і в м’якотканинних аугментаціях. 

Оскільки я зробив його пунктом свого GBR протоколу, то отримую задоволення від прогнозованості результату. Для забезпечення естетичного результату, вкрай важливо, щоб в процесі регенераційних процедур вдавалося досягти достатньої кількості та високої якості кісткової тканини. 

Очікування пацієнтів зростають в геометричній прогресії і для задоволення їх вимог та додаткової впевненості у роботі зі складними регенеративними кейсами я застосовую Straumann® Emdogain® разом з подрібненим кістковим аллотрансплантаном. Такі методики у поєднанні із застосуванням гідрофільної поверхні імплантата SLActive вирізняють мою хірургічну практику.

І це продемонстровано в трьох моїх кейсах.

Пацієнт №1

Первинна ситуація

В березні 2013 року до нашої клініки звернулася 68-річна жінка без хронічних захворювань. Вона скаржилася на несправність верхньощелепного протезу на імплантатах у верхньому лівому дистальному відділі. Жінка повідомила, що відчувала дискомфорт упродовж останніх 6 місяців та зазначила, що імплантат TPS press fit їй було встановлено в кінці 1990 року. Пацієнтка повідомила, що тиск при жуванні та набряк змусили її звернутися по лікування, та зазначила, що в минулому її повідомляли про можливе погіршення ситуації.

План лікування

Пацієнтка розуміла, що зуби №24 та №25, а також імплантат у ділянці №26 мають безнадійний прогноз і будуть втрачені. Попередній план лікування включав або фіксований протез на імплантатах, або знімний протез. Однак, пацієнтка розглядала виключно варіант фіксованого моста на імплантатах. 

Ми запланували видалити зуби №24, №25, №26, а потім регенерувати альвеолярний відросток перед встановленням зубних імплантатів. Враховуючи розмір дефекту та кількість і якість кісткової тканини, яка була потрібна для успішної імплантації, ми вибрали двоетапну процедуру із застосуванням комбінації препарату Straumann® Emdogain® та алотрансплантату Straumann®. 

Хірургічне втручання

Ми дотримувалися стандартного хірургічного протоколу. Перед хірургічним втручанням пацієнтка прополоскала ротову порожнину 0.12% розчином Хлоргексидин Глюконату та отримала анестезію з 2% розчином Лідокаїн Гідрохлориду. 

Після зняття протезів, зуби та імплантати були видалені за допомогою зубних елеваторів та щипців. Будь-які залишки м'яких тканин було ретельно усунено, а саме місце промито 0.12% розчином Хлоргексидин Гідрохлориду.

Рішення про використання Алотрансплантату Straumann® 1.0 cc (250 – 1000 мікронів) -  Аллотрансплантат демінералізованої ліофілізованої кістки — базувалося на періоді його розсмоктування / відновлення, а також на тому факті, що ми мали справу з чотирьохстінним дефектом. Кістковий матеріал ми зволожили стерильною водою та з'єднали з 0.15 мл Straumann® Emdogain® перед тим, як заповнювати дефект. Також препарат Straumann® Emdogain® застосували по лінії швів з метою пришвидшення процесу загоєння м'яких тканин.

Результат лікування

Через чотири місяці ми провели повторне обстеження ділянки, яке показало цілковиту регенерацію ураженої кістки. Цей факт дозволив нам встановити імплантат Straumann® Tissue Level Wide Neck SLActive® діаметром 6.5 мм, довжиною 12 мм у ділянці №24, та імплантат Straumann® Tissue Level Regular Neck SLActive® діаметром 4.8 мм, довжиною 12 мм у ділянці №26. Протезування проводилось через десять тижнів після загоєння твердих та м'яких тканин.

У 2014 та 2018 роках були зроблені контрольні рентгенологічні знімки, які продемонстрували збереження стабільного рівня альвеолярного гребеня. У 2019 році, через 5 років після остаточного відновлення, ми змогли підтвердити стабільність результату.   

Пацієнт Nº2

Первинна ситуація

До нас звернувся 67-річний чоловік без хронічних захворювань із трьохсекційним фіксованим мостом у ділянці від №45 по №47. Дистальний абатмент демонстрував западання пародонту та можливий перелом кореня. При зондуванні були виявлені пародонтальні кишені з надмірною глибиною та гноєтечею.

План лікування

Варіанти лікування охоплювали стратегічне видалення зуба №47 із встановленням фіксованого моста на чотирьох кріпленнях або встановлення імплантатів у ділянках №46 та №47. Пацієнт надав перевагу зубним імплантатам, оскільки він був розчарований терміном експлуатації попереднього протезу на зубах. Пацієнту було рекомендоване проходження двоетапної процедури встановлення імплантатів після процесу загоєння твердих та м'яких тканин згідно з протоколом направленої регенерації кісткової тканини.

Хірургічне втручання

Ми розділили місток секційно до зуба №46 і легко демонтували протез через надмірне западання. Зуб №47 було видалено через значне ураження, що поширилося до позиції №46. Аллотрансплантат демінералізованої кістки 1.0 cc (250-1000 мікронів) було зволожено, а потім з’єднано з 0.15 мл Straumann® Emdogain®. Дефект було заповнено аллотрансплантатом, і потім залишки препарату  Straumann® Emdogain® було накладено на ділянку трансплантації. Первинне закриття було досягнуто за використанням техніки горизонтального накладання матрасних швів.

Результат лікування

Через 12 тижнів ми провели повторне обстеження ділянки та побачили повну регенерацію ураженої кістки. Два імплантати Straumann® Bone Level Regular Crossfit® SLActive®, діаметром 4.1 мм, довжиною 8 мм та діаметром 4.8 мм, довжиною 10 мм було встановлено у ділянки №46 та №47. Загоєння проходило в звичний спосіб та показало остаточно відновлену функціональність. Через 5 років після фінального протезування рентгенівські знімки показали стабільний результат. 

Пацієнт Nº3

Первинна ситуація

У 2013 році до нашої клініки звернулася 60-річна жінка. В її медичній картці був зазначений діагноз - інсулінонезалежний цукровий діабет. Пацієнтка поскаржилася на хронічну інфекцію навколо 16 зуба. Вона розуміла проблему, але призвичаїлася до неї. Та після постійного прояву симптомів захворювання, пацієнтка все ж вирішила пройти лікування.

План лікування

Ми видалили зуб та виявили дуже велике ураження, яке обережно очистили від відмерлих решток, щоб не пошкодити мембрану Шнайдера. Утворення дефекту вимагало провести направлену регенерацію кістки для встановлення зубних імплантатів. Протокол із використанням методики негайного навантаження не можна було застосовувати, тому що первинна стабільність не могла бути досягнута через близьке розташування синуса.

Хірургічне втручання

Після усунення всіх залишків м'яких тканин, Аллотрансплантат Straumann® 1.0 cc (250 – 1000 мікронів) -  в поєднанні з 0.15 мл препарату Straumann® Emdogain® було накладено в постекстракційну  лунку. Через неможливість досягнення первинного закриття постала необхідність застосування колагенової мембрани.    

Результат лікування

Через чотирнадцять тижнів загоєння м'яких та твердих тканин ми провели повторне обстеження і виявили повну регенерацію постекстракційної лунки. Це запевнило нас в передбаченому вживленні імплантатів. Ми вживили імплантат Straumann® Bone Level Regular Crossfit® SLActive® діаметром 4.1 мм, довжиною 8 мм в позицію №16 та імплантат Straumann® Bone Level Narrow Connection діаметром 3.3 мм, довжиною 12 мм було встановлено у ділянку №15, дотримуючись звичайного хірургічного протоколу та забезпечуючи остеоінтергарцію. Протезування відбулось без ускладнень. Періапікальні рентгенівські знімки показали стабільний стан кістки навколо імплантатів через 2,5 та 5 років після встановлення фінального протезу.


Згорнути
Розгорнути

Схожі публікації

123
Ой, згадав!